Відмінності між кредитом і розстрочкою

Кредит і розстрочка – переваги, якими звикли користуватися сучасні покупці. Обидві пропозиції дозволяють здійснити покупку товару, за яку можна заплатити пізніше. Ми вам розповімо, чим відрізняється розстрочка і кредит, а також виділимо основні “плюси” і “мінуси” даних послуг.

Кредит і розстрочка: в чому різниця?

Що таке кредит? Це позичання грошей з умовою повернення повної суми з відсотками. Гроші видаються після оформлення кредитного договору, де чітко прописуються умови, права і обов’язки обох сторін. На відміну від розстрочки кредит можна оформити без забезпечення.

Розстрочка – це спосіб покупки товару, при якому оплата здійснюється частинами в певний період. Під час укладання угоди придбаний предмет автоматично стає заставою. Якщо ви не переведете вчасно продавцеві гроші, то можете втратити придбаного товару, так як право власності на нього до вас переходить тільки після повної оплати. 

Якщо ви бачите в магазинах оголошення: “Переплата – 0%”, “Перший внесок – 0%”, “Термін до 15 місяців”, то це і є розстрочка. Однак переплачувати вам все ж доведеться. Справа в тому, що в разі розстрочення кредит видається банком продавцеві, а відсотки закладаються у вартість товару. Тому предмет, який купується в розстрочку, зазвичай коштує дорожче, ніж його аналог, куплений за гроші.

Як бачите, кредит і розстрочка – це дві різні послуги, які відрізняються умовами їх використання. 

Кредит: “плюси” і “мінуси”

Головною перевагою кредиту є відсутність обмежень по вибору товару. Позичальник може отримати гроші на покупку техніки, пластикових вікон, транспорту, нерухомості. При цьому в договорі буде вказано тільки тип товару і його приблизна ціна. Конкретну марку або магазин клієнт може вибрати самостійно. Після покупки товару за рахунок кредитних коштів, він відразу перейде до вас у власність. У разі виникнення фінансових труднощів договір можна буде продовжити.

Крім переваг, кредити мають також недоліки:

  • складність оформлення;
  • наявність прихованих комісій;
  • великі штрафи за прострочення.

Якщо ви не знаєте, як оформити кредит на покупку будь-якого товару, можна попередньо звернутися в банк за консультацією. Вам розкажуть про умови оформлення кредиту і особливості погашення. Зверніть увагу, що для отримання позики в банку вам може знадобитися паспорт, ІПН і довідка про доходи.

Розстрочка: переваги і недоліки

Розстрочка – це більш швидкий спосіб здійснення покупки, в порівнянні з кредитом. Для укладення угоди вам не доведеться стояти в чергах, надавати додаткові документи та довідку з роботи. Товар купується без відсотків і перевірки кредитної історії. Його можна обміняти в будь-який час з поверненням повної суми.

Недоліки у розстрочки теж є:

  • передоплата – від 20% до 75%;
  • короткий термін – до 2 років;
  • висока додана вартість.

Щоб не потрапити на виверти шахраїв, радимо уважно читати договір під час оформлення розстрочки, і порівнювати вартість товару в різних магазинах. Бувають випадки, коли продавці встановлюють завищену додану вартість, що робить покупку невигідною для покупця.

Перед тим, як оформляти розстрочку, необхідно вибрати магазин, який надає цю послугу. Далі потрібно знайти відповідний товар, укласти з продавцем договір про співпрацю і сплатити початковий внесок. Відразу після цього товар перейде до вас в користування.

При виборі способу оплати покупок, радимо об’єктивно оцінювати свої фінансові можливості. Якщо ви впевнені, що зможете перерахувати гроші продавцю в короткий термін – вибирайте розстрочку, якщо немає – кредит.

Может быть интересно